Yazar Olun!

Haritaci.com.tr Haritacı Platformu Yazarı olmak için özgün, daha önce başka bir sitede yayınlanmamış, literatüre uygun bir makale hazırlamanız gerekmektedir. Mühendislik, Mühendislik Uygulamaları, Meslekte Kullanılan Programlar Hakkında, bilim, fen, sosyal bilimler, tarih, ünlü kişiler ve teknolojiye atıfta bulunabilecek her türden makale bizler için uygundur. Kısaca siyasi düşünceler içermeyen her konuda makalenizi sitemizde yayınlayabilirsiniz.

Makaleler halkın anlayabileceği nitelikte yalın ve anlaşılır olması gereklidir. Gerekli durumlarda yazar, kendi yorumunu katarak çözüm veya düşüncelerini nesnel ifadeler ile dile getirebilir.

Yazar Olmanın Sınırları Nelerdir?

  • Haritaci.com.tr' de yayınlamak istediğiniz Makaleler kendi ifadelerinizi içermesi yani özgün olması gereklidir. Her hangi bir şekilde başka bir siteden alıntı, veya bir yayının bir cümlesi direk olarak makaleleriniz içerisinde yer alamaz. Anlamı kaybetmeyecek şekilde düzenleme yapmakta serbestsiniz ancak kesinlikle aynı ifadeler yer alamaz. Kısacası başka bir sitede daha önce yayınlanmış yazıyı makale paylaşmak amacıyla olduğu gibi bizim sitede yayınlayamazsınız.
  • Akademi ve bilim cemiyetinde saygın yeri olan yabancı sitelerden çeviri yaparak daha zengin makaleler oluşturabilirsiniz. Görsel unsurları ve videoları çevirerek anlatımınızı daha kuvvetli hale getirebilir, kendi yorumlarınız ile düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.
  • En az 300 kelime içeren bir metin hazırlamanızı rica ediyoruz.

Sitemizde Yazar Hesabı oluşturmak için ilk olarak Sitemiz Üye Olmalısınız. Ardından İletişim Sayfası veya Diğer Sosyal Medya Platformlarından bize ulaşıp üyelik mail adresinizi bildirmeniz yeterli olucaktır. 

 

Bu site çerezleri kullanır. Siteye göz atmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edinin