Netcad 'Refman Regen' Hatası Nasıl Giderilir

Kullandığınız Netcad programınızda "Refman Regen" hatası/uyasırısı/bildirimi alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak hatayı çözebilirsiniz. 

Netcad 'Refman Regen' Hatası Nasıl Giderilir

Kullandığınız Netcad programınızda "Refman Regen" hatası/uyasırısı/bildirimi alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak hatayı çözebilirsiniz. 

1. İşlem Adımları
  1. Bilgisayarınızın Başlat/Çalıştır satırına regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi çalıştırınız.
  2. Kayıt Defteri Düzenleyici açıldıktan sonra, sırasıyla HKEY_CURRENT_USER sekmesi Netcad/Nc32/VersiyonManager/Refman içerisinde bulunan Versiyon satırına çift tıklayınız.
  3. Açılan düzenleme penceresi üzeride, Versiyon Yazan satırı çift tıklayarak;
  • Dize Düzenle penceresi Değer Verisi satırında yazan versiyon bilgisini siliniz,
  • İşlemler tamamlandıktan sonra Netcad'i çalıştırmadan bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra Netcad' programını yönetici hakları ile çalıştırınız.

Eğer sorun devam ederse aşağıdaki işlemleri yapınız;

 

Yukarıda bahsedilen işlem adımları uygulandıktan sonra bildirim halen daha alınmaya devam ediyor ise;
  1. Windows XP, 7 işletim sistemleri için; Denetim Masası/Program Ekle Kaldır, Windows 8, Windows 10 işletim sistemleri için Başalat ters tıklayıp, Programlar ve Özellikleri penceresinden Netcad Anamodül ve diğer tüm Netcad modül kurulumlarınızı kaldırınız.
  2. Bilgisayarınızın Başlat/Çalıştır satırına regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin açılmasını sağlayınız, HKEY_CURRENT_USER sekmesi altından Netcad klasörünü ve dosyalarını siliniz.
  • Resmi Netcad Sitesinden güncel kurulum dosyaları ile Netcad kurulumlarınızı yapınız.
  • Netcad programını kurduktan sonra, her hangi bir şekilde programı  çalıştırmadan bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve Netcad' i yönetici hakları ile çalıştırınız.

Not: Haritaci.com.tr her hangi bir şekilde Netcad Kırık sürümünü kurmanızı tavsiye etmez, Haritaci.com.tr Lisanslı Netcad Programını kullanmanızı önerir.