Netcad 8 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Netcad 8 programının sistem gereksinimleri ve sistem önerileri hakkında kısa açıklamalara değineceğiz.

Netcad 8 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Merhaba, arkadaşalar, son zamanlarda aldığım mailler de netcad 8 programı hangi işletim sistemine uygundur? şu işlemcide çalışır mı, ekran kartı ne olmalı gibisinden sorulara rastlıyorum. Bu nedenle Netcad 8 programının sistem gereksinimleri nelerdir? benim önerilerim nelerdir bu gibi konulara değineceğiz.

Öncelikle Netcad programları bütün windows sürümlerinde çalışmaktadır. Netcad 8 sürümü ise windows 7, 8,10, windows server sürümlerinde çalıştığı bilinmektedir. (32 ve 64 bit sürümlerinde)

Donanımsal olarak netcad 8 sistem gereksinimleri nelerdir?

İşlemci:  Minimum Tek Çekirdek işlemcide çalışmaktadır. Önerilen 4 Çekirdekli bir işlemci, Üst seviye 10 Çekirdekli bir işlemcide çok daha rahat kullanılabilir.
İşlemci Plartformu:  SSE2 Uzantılı işlemciler, (Intel, Core vs.)
Hafıza / Ram : Minimum 4 GB gereklidir. Önerilen 8 GB DDR 3 ve üst sınıf RAM ile rahat çalışma sağlanabilir, Benim Tavsiyem  16 GB DDR4 Ram
Görüntü Özellikleri:  32 Bit
Ekran Çözünürlüğü:  Minimum 1027x768 fakat bu çözünürlükte rahat çalışılamaz, Benim Önerdiğim 1920x1080 çözünürlük ve üstü (Retina, 2K, 4K & 8K)
HDD Netcad programının yüklenmesi için Min 3 GB boş depolama alanına ihtiyaç vardır. Depolama alanınızın SSD disk olması netcad persormansını da doğru oranda iyileştirecektir. 

 

Ekran Kartı (Video / Grafik Adaptörü) Gereksinimleri  Nelerdir ? (3D+, Netpro Mine gibi modüller için)

Atanmış (paylaşılmayan) grafik belleği  : Önerilen 2 GB veya daha fazla
DirectX:   Minimum DirectX 11, özellik seviyesi 10.1, Shader Model 4.1
OpenGL:  Minimum OpenGL 3.3, ARB_viewport_array, EXT_texture_filter_anisotropic ve EXT_texture_compression_s3tc uzantıları ile.

 

Not: Benim şahsi yaptığım analizlerde veya kullanıcı deneyimlerimde Netcad 6 ve üst sürümlerinde Ekran kartı Netcad Performansını da çok etkilemektedir. Bu nedenle bilgisayarınızın işlemcisi, Ram gibi kısımlardan kısabilirsiniz fakat Ekran kartınızın iyi olmasına özen gösteriniz. Tavsitem GTX 1050 TI ve üstü ekran kartınızın olması yönündedir.